Baza čierna kvet 50g

BAZA ČIERNA KVET

Baza čierna je všeobecne známy ker, niekedy až strom rastúci v opustených záhradách, zbúraniskách, na okrajoch lúk a lesov. Kedysi sa verilo, že baza čierna ochráni aj pred ohňom a bleskom. Preto sa nachádzala takmer pri každom dome. Pravidelne až dvakrát do roka skrášľuje svoje okolie. Na jar, keď zakvitne silne voňajúcimi žltobielymi kvetmi. Potom na jeseň sýtočiernymi plodmi, ktoré vyrastajú v mohutných strapcoch. 
Kvety bazy čiernej obsahujú užitočné silice, triesloviny, glykozidy, organické kyseliny a vitamín C. Navyše dodávajú čaju kvetinovú a mierne citrónovú chuť.

BAZA ČIERNA (SAMBUCUS NIGRA)

Osoby bez zdravotných problémov sa po užívaní BAZY ČIERNEJ cítia lepšie a pocítili aj ďalšie pozitíva.

  • prispieva k podpore imunity organizmu
  • pozitívne vplýva na podráždené ľudské telo, ktoré dokáže mierne upokojiť
  • podporuje vylučovanie potu
  • bazový čaj je vhodným pomocníkom v chladnom a sychravom období

Zloženie Baza čierna

Kvet bazy čiernej (Flos Sambuci).

Dávkovanie a príprava čaju

2 kávové lyžice na 2dcl vriacej vody. Odporúča sa piť 5 krát denne.

Upozornenie o produkte
Tento produkt je uvedený na trh ako doplnok stravy. Nejedná sa o liek a nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Vhodnosť použitia nemusí súhlasiť s účinkami v popise produktu. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Rady a informácie na týchto stránkach sú len základné a nenahrádzajú individuálne rady odborníkov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky produktu treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Web stránky: MS Solutions, s.r.o.. CMS od: MS Solutions s.r.o.